Piosenki tygodnia

Crater - Talk To Me So I Can Fall Asleep CD

Elektroniczny duet z Seattle Crater to jeden z licznych debiutów tego roku. 26 lutego ukazała się płyta "Talk to Me so I Can Fall Asleep".
Duet tworzą Ceci Gomez i Kessiah Gordon, dwie na pozór buntowniczki we współczesnym świecie internetu i elektronicznych dźwięków.
Muzyka Crater określana przez nie same jako industrialny-pop tylko także tylko na pozór sprawia wrażenie agresywnej i zbuntowanej a tak naprawdę jest zbyt rozmarzona i zbyt sympatyczna, zbyt dobroduszna, by być nazywana przemysłową czyli industrialną czyli bezduszną walka dżwięków...

Już trzeci utwór "Ain't It Right" jest typową piosenką pop której nie powstydziłby się duet Tegan & Sara.
Wcześniej dziewczyny zaskakują bardzo przewrotnym podejściem do rzeczywistości, wyśpiewując w "Crater Head" proste frazy jak "Internet jest winny" co w tym jak i kilku innych przypadkach brzmi bardzo śmiesznie, wręcz naiwnie, ale powtarzane wiele razy, nagle przestaje takim być. Same jednak będąc częścią świata nowoczesnej techniki łapią się na własnej hipokryzji nie mogąc oderwać wzroku od telefonu komórkowego podczas miłej kolacji z ukochanym. W Innym przypadku w "Habits Die Slow" (przyzwyczajenia umierają wolno) Ceci rysuje na twarzy śpiącego kochanka te słowa, przyglądając się biernie rozpadającemu związkowi i gapiąc godzinami w telewizor.
Cała płyta to rodzaj gorących i zimnych skrajnych nastrojów i emocji. Podsyca i uwypukla je muzyczna mieszanka elektroniki, post-punku, dub i nawet R&B.
Wydawcą płyty jest wytwórnia Help Yourself Records.

https://craterbabes.bandcamp.com/releases

https://www.facebook.com/craterbabes

e-max.it: your social media marketing partner