Piosenki tygodnia

Aurora - Queendom

Muzycznej karierze Aurory Aksnes przyglądamy się praktycznie od samego początku. To norweska wokalistka, autorka piosenek i producentka, urodzona w 1996 roku. Jej piosenki towarzyszą nam od 2016 roku, czyli od czasu debiutanckiego albumu, zatytułowanego "All My Demons Greeting Me As A Friend". Wcześniej miała już na koncie EP-kę "Running With The Wolves".
Prezentowana przez nas obecnie piosenka "Queendom", to pierwsza od ponad roku nowa kompozycja Norweżki. Pod koniec 2016 ukazał się jeszcze singiel "Warrior", ostatni z pierwszej płyty. Nowy utwór to zapowiedź drugiego albumu Aurory, którego tytuł nie jest jeszcze znany. Na chwilę obecną artystka informuje, że piosenki są już napisana, a najbardziej prawdopodobną datą premiery jest jesień 2018 roku.
Podobno drugi album Norweżki ma być nieco bardziej mroczny, ale też bardziej osobisty od debiutu. W tą stronę zmierza również "Queendom". Piosenka utrzymana jest w electropopowej stylistyce. Słychać w niej charakterystyczne dla skandynawskich produkcji przestrzenne brzmienia, w których zanurzony jest głos Aurory. 

e-max.it: your social media marketing partner