Piosenki tygodnia

Ghostpoet - Immigrant Boogie

Pod pseudonimem Ghostpoet ukrywa się Obaro Ejimiwe, brytyjski raper i producent. Jego debiutancka EP-ka "The Sound of Strangers" od razu trafiła na listy przebojów a "The Guardian" umieścił Ghostpoeta w prestiżowej rubryce "New Band of the Day". Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pojawiły się propozycje koncertów i kontrakt z wytwórnią Brownswood, która w 2011 roku wydała jego pierwszą płytę "Peanut Butter Blues & Melancholy Jam". Ghostpoet pojawił się też na licznych festiwalach, między innymi na Sónar, Latitude, Secret Garden Party, Bestival i przede wszystkim Glastonbury.
Pojawiły się też ciekawe propozycje producenckie. Z jego usług skorzystali m.in. Dels, Kwes, Leo Abrahams, Micachu i Massive Attack. Na jego trzeciej autorskiej płycie ("Shedding Skin", 2015) pojawili się niezwykli goście, głównie z młodego pokolenia muzyków, m.in.  Nadine Shah, Etta Bond, Mélanie De Biasio, Lucy Rose i Paul Smith.
Trip hopowe tła i niepokojące instrumentalne pasaże to podstawowe wyznaczniki stylu Ghostpoeta. Doskonale słychać to w kompozycji "Immigrant Boogie", która jest pierwszym utworem tego artysty, który postanowiliśmy zaprezentować słuchaczom Radia Orbit. Piosenka ta pochodzi z wydanej w sierpniu tego roku płyty "Dark Days + Canapes".

e-max.it: your social media marketing partner