Piosenki tygodnia

Palace - Bitter

Brytyjska grupa Palace, pochodzącą – a jakże by inaczej – z Londynu, to jedni z najbardziej wyrazistych przedstawicieli współczesnej angielskiej sceny alternatywnego rocka. Mają swój własny styl, w którym niemałą rolę odgrywają elementy teatralne, dzięki czemu ich piosenki zyskują indywidualny, rozpoznawalny wymiar, trudny do pomylenia z muzyką jakiegokolwiek innego zespołu.
Grupa powstała w 2012 roku i wtedy też zaczęły powstawać pierwsze piosenki. Jednak nie od razu doczekali się płyty. W 2015 roku ukazała się EP-ka "Chase The Light", którą prezentowaliśmy na antenie Radia Orbit. Obecnie sięgamy po piosenkę z debiutanckiej płyty Palace, zatytułowanej "So Long Forever".
Utwór zatytułowany "Bitter" to poetycki tekst lidera zespołu, Leo Wyndhama, przystrojony w nostalgiczną muzykę, w której charakter nadaje kołysząca sekcja rytmiczna, którą świetnie uzupełniają gitary. Głównym instrumentem staje się jednak charakterystyczny wokal Leo. Piosenka, podobnie jak cała twórczość Palace, powinna przypaść do gustu przede wszystkim fanom zespołów spod znaku The Smith, poszukującym w rocku czegoś więcej, niż tylko normalnych melodii.

e-max.it: your social media marketing partner