Piosenki tygodnia

Soccer Mommy - Cool

Pod pseudonimem Soccer Mommy ukrywa się Sophie Allison, artystka reprezentująca styl określany jako bedroom pop. Wywodzi się on od realizowanych zazwyczaj w sypialniach własnym sumptem nagrań, które realizowano za pomocą zainstalowanego na domowych komputerach i laptopach oprogramowania do rejestrowania i edycji dźwięku. Sam termin nawiązuje do o wiele wcześniejszego zjawiska jakim było nagrywanie "sypialnianych" sesji przez takich wykonawców jak The Beach Boys, Todd Rundgren czy John Lennon. Współcześni reprezentanci nurtu to m.in. Frankie Cosmos, Jay Som, Panda Bear i White Town.
Jako że Soccer Mommy pochodzi z Nashville, w jej muzyce znajdziemy elementy charakterystyczne dla balladowego country. Jednak wykorzystane brzmienia i autorskie kompozycje powodują, że momentami bliżej jej do indie popu i muzyki alternatywnej.
Utwór zatytułowany "Cool" pochodzi z debiutanckiego albumu artystki, który ma się ukazać 2 marca 2018 roku. Płyta "Clean" będzie jednak "drugim debiutem", ponieważ wcześnie Allison wydała już dwie płyty ("For Young Hearts", 2016 i "Collection", 2017) sygnowane jej własnym nazwiskiem.

e-max.it: your social media marketing partner