Piosenki tygodnia

Girl Ray - (I Wish I Were Giving You a Gift) This Christmas

Poppy Hankin, Iris McConnell i Sophie Moss to skład, który może zabrzmieć jak klasyczne rockowe power trio. Wokal, gitara, bas i bębny - słowem wszystko, czego potrzeba, by zagrać solidnie i z wykopem. Tyle tylko że te trzy dziewczyny pod nazwą Girl Ray z północnego Londynu najwyraźniej za nic mają konwenanse i oferują nam muzykę, która jest osadzona głęboko w estetyce lat 70., 80. i 90. Na dodatek wśród inspiracji wymieniają jednym tchem The Beatles, Pixies i grupę ABBA. Najdziwniejsze jednak, że we wszystkich tych porównaniach jest coś z prawdy.
Nawet piosenka „(I Wish I Were Giving You a Gift) This Christmas”, którą trudno uznać za typowy utwór – wszak to „christmas song” – ma w sobie coś z tego nietypowego zestawu. Żeńskie głosy niemal nachalnie kojarzą się ze szwedzkimi gwiazdami popu, z kolei sama kompozycja swoim rozmachem przypomina nieprzewidywalne eksperymenty Beatlesów z późnego okresu działalności. Na dodatek jest to również po prostu bardzo ładny utwór świąteczny, z pianinem, dzwoneczkami i dziecięcym chórem.
„(I Wish I Were Giving You a Gift) This Christmas” to nasza piosenka tygodnia. Ukazała się na limitowanym winylowym singlu, na którego stronie B znajdziemy również bardzo nietypowe wykonanie I'll Be Home For Christmas z repertuaru Binga Crosby'ego. W sierpniu tego roku ukazała się ich debiutancka płyta "Earl Grey".

e-max.it: your social media marketing partner