Piosenki tygodnia

Sevdaliza - Hear My Pain Heal

Urodzona w Teheranie i mieszkająca w Holandii Sevdaliza (właściwie Sevda Alizadeh) to przykład artystki, która wie jak poruszać się w obrębie ambitnego popu. Na dodatek jeśli prześledzimy jej biografię, dowiemy się, że dla kariery estradowej porzuciła dobrze zapowiadającą się karierę zawodowej koszykarki.
Etykietki takie jak alternative R&B, art pop czy experimental pop, które próbują przylepić jej muzyczni dziennikarze, tak naprawdę na niewiele się zdaję. To prawda, że począwszy od debiutanckiego singla „Clear Air” sporo w tej muzyce elektroniki i eksperymentów. Jednocześnie wpada w ucho i zawiera w sobie tak niezbędną w muzyce pop melodię.
Słuchacze Radia Orbit mogli już zetknąć się z utworami Sevdalizy, które gramy od 2015 roku. Wtedy to ukazały się dwie EP-ki - „The Suspended Kid” i „Children of Silk”, stanowiące do niedawna trzon dyskografii irańsko-holenderskiej wokalistki. W kwietniu 2017 roku ujrzał wreszcie światło dzienne album „ISON”, pierwsza płyta długogrająca, sygnowana przez Sevdalizę. Piosenka „Hear My Pain Heal” to utwór zamykający cały krążek.

e-max.it: your social media marketing partner