Piosenki tygodnia

S. Carey - Fool’s Gold

S. Carey to nikt inny jak perkusista i klawiszowiec zespołu Bon Iver. Nagrywając swoje własne albumy postanowił nie podpisywać ich imieniem Sean, a jedynie skrótem. Choć Bon Iver to jeden z czołowych zespołów amerykańskiej sceny indie folku, w solowych nagraniach Carey nie ogranicza się do takiej stylistyki. W jego stylistyce znajdziemy elementy americana, popu a nawet ambientu.
Debiutancki album Careya ukazał się w 2010. Sean miał już wtedy za sobą doświadczenia z tras koncertowych Bon Iver, podczas których nie tylko grał na bębnach, ale też wspierał lidera, Justina Vernona, wokalnie. Po koncertach promujących album "For Emma, Forever Ago" Carey na stałe dołączył do składu, ale nie przerwał działalności solowej, nagrywając jeszcze dwie EP-ki ("Hoyas" (2012) i "Supermoon" (2015)) i album ("Range of Light" (2014)).
Na początku 2018 roku ma się ukazać nowa płyta Careya. Wiadomo już, że będzie zatytułowana "Hundred Acres". Zapowiada ją piosenka "Fool’s Gold", którą właśnie prezentujemy słuchaczom Radia Orbit.

e-max.it: your social media marketing partner