Piosenki tygodnia

Pinegrove - Intrepid

Indie rock, indie folk, alternative country czy w końcu americana... to tylko niektóre, spośród licznych etykietek, jakie przylepiono amerykańskiej grupie Pinegrove. O dmomentu powstania, czyli od 2010 roku, zespół ten eksploruje obrzeża wszystkich tych gatunków, wypuszczając się niekiedy w trochę dalsze podróże, co sprawia że słuchając poszczególnych utworów można mieć niekiedy wątpliwości, czy wciąż słuchamy tej samej grupy.
Tym co spaja wszystkie oblicza Pinegrove są grający na gitarze wokalista Evan Stephens Hall i perkusista Zack Levine, któremu również zdarza się śpiewać. Obaj znają się jeszcze ze szkoły i grywali razem w różnych lokalnych składach w rodzinnym Montclair, w stanie New Jersey. Pozostali muzycy wnoszą wprawdzie sporo do brzmiena zespołu, mają jednak nieco mniejszy wpływ na same kompozycje.
Latem 2017 roku grupa zaczęła udostpępniać fanom nowe nagrania, które mają być zapowiedzią trzeciego albumu Pinegrove. Prawdopodobnie ukaże się on w marcu 2018 roku. "Intrepid" to właśnie jedno z tych nagrań, z którym zespół także debiutuje w Radiu Orbit.

e-max.it: your social media marketing partner